gik|iewicz

e-mail Facebook szukaj

Setapp, czyli zestaw świetnych programów w abonamencie na macOS

Od kilku dni testuję usługę Setapp, która jest odpowiednikiem Netflixa lub Spotify dla aplikacji, z tą różnicą, że zamiast udostępniać filmy bądź muzykę, służy do dystrybucji programów na komputery Apple w ramach stałej miesięcznej opłaty.


Jakie programy w ramach abonamentu zawiera Setapp?

Na dzień dzisiejszy, usługa zawiera 52 aplikacje. Pełną listę znajdziecie tutaj. Wspomnę tylko, że twórcy wciąż dodają nowe programy. W momencie startu było ich 49. Wśród nich są prawdziwe hity, między innymi takie z których korzystam osobiście:

  • Clean My Mac – kombajn do porządków w systemie,
  • Gemini – wyszukiwanie i usuwania duplikatów,
  • iStat Menus – monitor zaawansowanych statystyk systemu,
  • Hype – edytor animacji i stron w HTML5,
  • Yummy FTP Pro – menadżer plików,
  • Ulysses – jeden z najlepszych edytorów Markdown na macOS,
  • Code Runner – świetny, uniwersalny edytor dla programistów,
  • czy Paste – program do zaawansowanej obsługi schowka.

Setapp programy

Prawie wszystkie programy z powyższej listy zacząłem wykorzystywać na co dzień dopiero dzięki usłudze Setapp. Wcześniej posiadałem zakupiony jedynie Hype. Dla osób takich jak ja, które zawsze miały w planach zakup przynajmniej kilku z tych aplikacji jest to świetne rozwiązanie. W ramach jednego abonamentu mamy błyskawiczny dostęp do wszystkich programów, z gwarancją ich aktualizacji do najnowszej wersji (która często w normalnej dystrybucji jest płatna).

Jak to działa i ile kosztuje abonament?

Po instalacji Setapp jedyne co trzeba zrobić w celu uruchomienia wybranego programu, to nacisnąć przycisk „Open” i tyle. Reszta dzieje się automatycznie, program pobiera się i instaluje. Następnie można go już uruchamiać klasycznie, jak każdy inny program na Macu.

Setapp instalacja

Miesięczny koszt usługi ma wynosić 9.99 $, jednak do 1 marca użytkownicy wersji beta mają możliwość korzystania z Setapp za darmo. Czy warto po zakończeniu bety opłacać abonament? To zależy od tego ile posiadasz już zakupionych programów i ile z nich faktycznie zamierzasz używać. Przy użytkowaniu tylko 2 najbardziej popularnych programów takich jak Ulysses, który jednorazowo kosztuje 44.99 € i CleanMyMac który kosztuje 39,95 € można ich równowartość przeliczyć na ponad 8 miesięcy użytkowania Setapp. Ja osobiście polecam to rozwiązanie i z pewnością rozważę zakup abonamentu. Wszystkim zainteresowanym polecam udział w becie. Na stronie usługi można wyrazić chęć uczestnictwa w zamkniętych testach i po wypełnieniu formularza wystarczy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zaproszenie od twórców.

Dla czytelników mojego bloga mam małą niespodziankę, z racji tego że aktualnie trwa zamknięta beta, posiadam 3 zaproszenia do rozdania:

Po wykorzystaniu zaproszenia bardzo proszę o informację w komentarzu, że zostało już użyte.

Link do usługi: https://setapp.com

 


Przeczytaj podobne wpisy
Najlepsze aplikacje na wakacyjne podróże dla geeków W związku z okresem wakacyjnym postanowiłem podzielić się z Wami moim obowiązkowym zestawem aplikacji, których używam najczęściej w podróży, zarówno p...
Nowy Macbook może działać przez 21 godzin z dala od gniazdka z prądem Aby osiągnąć taki czas pracy wystarczy jeden gadżet - powerbank. Wszystko dzięki zastosowaniu w nowym, 12-calowym Macbooku uniwersalnego portu USB-C. ...
Zamieniłem iPhona 6 i Apple Watch na Xiaomi Mi5 oraz Mi Band 2. Czy można wyrwać się z ekosystemu?... Od ładnych paru lat jestem wiernym użytkownikiem urządzeń Apple. Wynika to głównie z siły przyzwyczajenia i zakorzenionego (czy słusznie to już sprawa...
Granie na Macu? Jak sprawdzają się komputery Apple jako platforma do gier "Komputery Apple są za słabe, do grania złóż sobie mocny PC, na Maca nie ma gier" - często te same określenia przewijają się na forach w wątkach poświ...