gik|iewicz

e-mail Facebook szukaj

Setapp, czyli zestaw świetnych programów w abonamencie na macOS

Od kilku dni testuję usługę Setapp, która jest odpowiednikiem Netflixa lub Spotify dla aplikacji, z tą różnicą, że zamiast udostępniać filmy bądź muzykę, służy do dystrybucji programów na komputery Apple w ramach stałej miesięcznej opłaty.


Jakie programy w ramach abonamentu zawiera Setapp?

Na dzień dzisiejszy, usługa zawiera 52 aplikacje. Pełną listę znajdziecie tutaj. Wspomnę tylko, że twórcy wciąż dodają nowe programy. W momencie startu było ich 49. Wśród nich są prawdziwe hity, między innymi takie z których korzystam osobiście:

  • Clean My Mac – kombajn do porządków w systemie,
  • Gemini – wyszukiwanie i usuwania duplikatów,
  • iStat Menus – monitor zaawansowanych statystyk systemu,
  • Hype – edytor animacji i stron w HTML5,
  • Yummy FTP Pro – menadżer plików,
  • Ulysses – jeden z najlepszych edytorów Markdown na macOS,
  • Code Runner – świetny, uniwersalny edytor dla programistów,
  • czy Paste – program do zaawansowanej obsługi schowka.

Setapp programy

Prawie wszystkie programy z powyższej listy zacząłem wykorzystywać na co dzień dopiero dzięki usłudze Setapp. Wcześniej posiadałem zakupiony jedynie Hype. Dla osób takich jak ja, które zawsze miały w planach zakup przynajmniej kilku z tych aplikacji jest to świetne rozwiązanie. W ramach jednego abonamentu mamy błyskawiczny dostęp do wszystkich programów, z gwarancją ich aktualizacji do najnowszej wersji (która często w normalnej dystrybucji jest płatna).

Jak to działa i ile kosztuje abonament?

Po instalacji Setapp jedyne co trzeba zrobić w celu uruchomienia wybranego programu, to nacisnąć przycisk „Open” i tyle. Reszta dzieje się automatycznie, program pobiera się i instaluje. Następnie można go już uruchamiać klasycznie, jak każdy inny program na Macu.

Setapp instalacja

Miesięczny koszt usługi ma wynosić 9.99 $, jednak do 1 marca użytkownicy wersji beta mają możliwość korzystania z Setapp za darmo. Czy warto po zakończeniu bety opłacać abonament? To zależy od tego ile posiadasz już zakupionych programów i ile z nich faktycznie zamierzasz używać. Przy użytkowaniu tylko 2 najbardziej popularnych programów takich jak Ulysses, który jednorazowo kosztuje 44.99 € i CleanMyMac który kosztuje 39,95 € można ich równowartość przeliczyć na ponad 8 miesięcy użytkowania Setapp. Ja osobiście polecam to rozwiązanie i z pewnością rozważę zakup abonamentu. Wszystkim zainteresowanym polecam udział w becie. Na stronie usługi można wyrazić chęć uczestnictwa w zamkniętych testach i po wypełnieniu formularza wystarczy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zaproszenie od twórców.

Dla czytelników mojego bloga mam małą niespodziankę, z racji tego że aktualnie trwa zamknięta beta, posiadam 3 zaproszenia do rozdania:

Po wykorzystaniu zaproszenia bardzo proszę o informację w komentarzu, że zostało już użyte.

Link do usługi: https://setapp.com

 


Przeczytaj podobne wpisy
Najlepsze aplikacje na wakacyjne podróże dla geeków W związku z okresem wakacyjnym postanowiłem podzielić się z Wami moim obowiązkowym zestawem aplikacji, których używam najczęściej w podróży, zarówno p...
Nowy Macbook może działać przez 21 godzin z dala od gniazdka z prądem Aby osiągnąć taki czas pracy wystarczy jeden gadżet - powerbank. Wszystko dzięki zastosowaniu w nowym, 12-calowym Macbooku uniwersalnego portu USB-C. ...
Granie na Macu? Jak sprawdzają się komputery Apple jako platforma do gier "Komputery Apple są za słabe, do grania złóż sobie mocny PC, na Maca nie ma gier" - często te same określenia przewijają się na forach w wątkach poświ...
Zamieniłem iPhona 6 i Apple Watch na Xiaomi Mi5 oraz Mi Band 2. Czy można wyrwać się z ekosystemu?... Od ładnych paru lat jestem wiernym użytkownikiem urządzeń Apple. Wynika to głównie z siły przyzwyczajenia i zakorzenionego (czy słusznie to już sprawa...